בית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה הסדר פשרה בסך בגובה 1,000,000 ₪ לאתר תאטרון בארץ שלא הנגיש את האתר שלו. מדובר בסכום חסר תקדים שניתן לראשונה בישראל לחברה שלא הנגישה את אתר האינטרנט שלה. כיום יותר ויותר חברות מקבלות פניות מעורכי דין המייצגים אנשים עם מוגבלויות שהאתר שלהם לא נגיש או שהשתמשו במוצר חינמי או אוטומטי ללא ביצוע בדיקות.

מספר התביעות העולמי בנושא נגישות אתרי אינטרנט גדל ב-181% לעומת השנה שעברה. מדובר ביותר מ-2,200 תביעות גדולות. יותר ויותר חברות בתחום היינות, המסעדנות, גלריות ואפילו אומנים כמו ביונסה מתמודדים עם תביעות. מדובר בסכומים גדולים מאוד!

הנגשת אתרי אינטרנט טומנת בחובה אחריות גדולה מבעלי האתר – שלא יפרו את זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות וגם מבעל המקצוע שמבצע לנו את העבודת ההנגישות על האתר כדי שלא ינסו לתבוע סתם.

 

כיצד לבחור חברה או מומחה להנגשת האתר?

דבר ראשון, חשוב להבין שלא ניתן להגיע 100% נגישות אבל כן ניתן להגיע לרמת הנגשה גבוהה מאוד. הסיבות לכך רבות, לדוגמה קיים הבדל עצום בחומרת המוגבלות עצמה וההתאמות שלעיתים צריך לבצע עבורם. הקשר בין ביונסה להנגשת אתרים

כיום, למרות התקדמות מדהימה של טכנולוגיות בתחום, עדין לא ניתן להגיע ל100% הנגשה. לכן אנחנו ממליצים לחשוב טוב לפני ששוכרים חברה או מומחמה שמבטיח לכם 100% נגישות.

דבר שני, כל חברה או מומחה חייב לבצע סדרה של בדיקות במהלך ובסיום העבודת ההנגשה משתי סיבות עיקריות:

כדי לוודא שהפתרונות שמיושמים לא מתנגישים עם קוד האתר עצמו והכל עובד חלק.
על מנת להעניק אישור תקני לביצוע התאמות הנגישות לפי הנציבות לשוויון זכויות עבור אנשים עם מוגבלויות, יש למלא טבלה המכילה את כל סעיפי התקן ולציין מה תקין ומה לא ולמה.

דבר שלישי, החברה או המומחה לנגישות חייב לדעת לבדוק, לענות ולייעץ במקרה של (לא עלינו) קבלת מכתב התרעה מעורכי דין או פנייה מאדם עם מוגבלויות.

אני לא מבין בתחום הזה, למי אפשר לפנות?

גם אם אינכם מכירים את התחום אנחנו כאן בשבילכם. אנחנו מומחים בתחום ובקיעים בתקנות ובדרישות. יותר מזה אנחנו כיום אנחנו מציעים פתרון כולל על מנת להבטיח שהאתר שלכם יהיה נגיש בהתאם לתקנות לנגישות ולרמה AA. אנחנו מבצעים כבר מההתחלה בדיקות נגישות ונעזרים לשם כך בטכנולוגיות מסייעות כגון תוכנות קוראות מסך, מקלדות ועוד. לאחר מכן אנחנו מבצעים התאמות נגישות פרטניות לכל אתר ובסוף מעניקים לכם אישור נגישות תקני והצהרת נגישות.

[fw_form _id="428391" form_id="2224" color_form="white" color_btn="secondary" custom_css="{`kc-css`:{}}"]